Profesjonalny sklep fotograficzny Fripers.plNew productsbargains
contactLOG INLanguage:jezyk-polskijezyk-angielski
menumoj-koszyk

LOG IN

X

New accountI forgot my password
OUR BARGAINS
TEL. 42 239 41 77
Manfrotto

Manfrotto

WSZYSTKIE KATEGORIE
NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Statywy Manfrotto

Statywy fotograficzne były pierwszymi produktami jakie zaproponował swoim klientom w roku 1960 Lino Manfrotto. Do dziś pozostają jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy a w stałej ofercie znajdziemy dziesiątki różnych modeli opracowanych z myślą o różnych użytkownikach i zastosowaniach. Różne dziedziny fotografii wymagają odmiennych cech sprzętu. Wyruszając na daleką wędrówkę z całą pewnością wybierzemy możliwie najlżejszy statyw, z kolei do studia przyda się trójnóg o możliwie najszerszym zakresie regulacji wysokości. Jeżeli jednak interesuje nas makrofotografia powinniśmy szukać modelu, który pozwala opuścić kolumnę z głowicą naprawdę nisko. W ofercie Manfrotto znajdziemy doskonały statyw na każdą z tych okazji.

Najwyższej klasy modele statywów fotograficznych Manfrotto z serii MTO Carbon zaprojektowano w całości z bardzo lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Największe z nich ważąc zaledwie 3,5 Kg dysponują udźwigiem rzędu aż 18Kg!

Innym rozwiązaniem, którego pozostali producenci z całą pewnością zazdroszczą włoskiej firmie jest seria statywów fotograficznych z kolumną głowicy regulowaną ? w zależności od potrzeb ? w pionie i w poziomie. To rozwiązanie, dostępne w serii 55 CX PRO4 oprócz klasycznej regulacji wysokości kolumny pozwala zmienić jej położenie na poziome i wysunąć poza oś statywu. Jest to idealne rozwiązanie dla fotografii produktowej i makrofotografii.

Manfrotto pamięta jednak również o amatorach i fotografach poszukujących kompaktowego statywu w dobrej cenie. Z myślą o nich powstały serie MK COMPACT LT oraz COMPACT ADVANCED ? obydwie wyposażone w dedykowane głowice.

W ofercie producenta nie brakuje również statywów video o udźwigu nawet 20Kg oraz statywów oświetleniowych w najróżniejszym wydaniu: od kompaktowych statywów do lamp reporterskich, przez standardowe statywy studyjne, modele wyposażone w mechanizm korbowy, różnych rozmiarów systemy do zawieszenia teł, wysięgniki oraz boomy.

Głowice Manfrotto

Dobrej jakości głowica jest niezbędnym uzupełnieniem każdego statywu fotograficznego i statywu do filmowania czy monopodu. W ofercie Manfrotto znajdziemy kilkadziesiąt różnych głowic o rozmaitych zastosowaniach. Od najprostszych głowic 3D przez głowice kulowe aż po bardzo zaawansowane głowice olejowe czy wysoce wyspecjalizowane głowice do panoram sferycznych. W podstawowych zadaniach fotograficznych polegających na utrzymaniu aparatu w jednej płaszczyźnie podstawowa głowica 3D lub kulowa doskonale dadzą sobie radę a jeśli będą wykonane precyzyjnie i z wysokiej jakości materiałów to posłużą nam wiele lat w czasie, których możemy być spokojni o bezpieczne oparcie dla naszego aparatu fotograficznego.

Jednak w przypadku zadań bardziej skomplikowanych wymagane są niekiedy głowice o wysokiej specjalizacji. Tak jest np. w przypadku głowic panoramicznych, które pozwalają utrzymać stały kąt wobec osi ruchu panoramicznego. Tak samo złożona bywa konstrukcja głowicy video opartej na półkuli lub głowice olejowe o konstrukcji mostowej przeznaczone do montażu dużych i ciężkich kamer (np. Manfrotto 504HD)

Właśnie głowice specjalistyczne, wykonane z wysoką precyzją i z najlepszych materiałów są jednymi z najbardziej uznanych produktów Manfrotto.

Jednocześnie producent nie zapomina o kwestiach związanych z wygodą. Jednym z najciekawszych wprowadzonych przez Manfrotto rozwiązań w tej dziedzinie, jest głowica pistoletowa. Wygodny mechanizm ze spustem pozwala jednym ruchem zwalniać blokadę położenia głowicy kulowej i jednym ruchem blokować ją w dowolnie wybranej pozycji. Bez udziału pokręteł czy dodatkowych dźwigni blokujących.

Ilość dostępnych głowic i ich zróżnicowanie może wprawiać w zaskoczenie. Biuro obsługi klienta Fripers.pl zawsze służy pomocą w wyborze odpowiedniego modelu. W razie pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

SOCIAL MEDIA:facebook-iconinstagram-icon
CONTACT:
kontakt-telefonicznyCall us:42 239 41 77
SHOP ADRESS: Sklep fotograficzny
Łódź, Pomorska 41
PN-PT: 9-18 / SB: 10-14
ND: nieczynne
SEE ON MAP >>
kontakt-mailowyemail:sklep@fripers.pl
CONTACT DATA:Freepers Spółka Cywilna
90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP: 7251953528
PAYMENTS:platnosc-visaplatnosc-mastercardplatnosc-paypalplatnosc-imoje
SHIPPING:dostawa-fedexdostawa-upsdostawa-pocztapolskadostawa-paczkomatydostawa-inpostdostawa-dpd
COOPERATION:studio-evilbanana-logo