about uscontacthelpNew products
Infoline: (+48 42) 239 41 77, Opened: Mon-Fri 9-18 Sat 10-14
Log In|New account

LOG IN

X

New accountI forgot my password
Language:PolskiEnglish
0

DOSTĘPNE W KATEGORIACH

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Statywy Manfrotto

Statywy fotograficzne były pierwszymi produktami jakie zaproponował swoim klientom w roku 1960 Lino Manfrotto. Do dziś pozostają jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy a w stałej ofercie znajdziemy dziesiątki różnych modeli opracowanych z myślą o różnych użytkownikach i zastosowaniach. Różne dziedziny fotografii wymagają odmiennych cech sprzętu. Wyruszając na daleką wędrówkę z całą pewnością wybierzemy możliwie najlżejszy statyw, z kolei do studia przyda się trójnóg o możliwie najszerszym zakresie regulacji wysokości. Jeżeli jednak interesuje nas makrofotografia powinniśmy szukać modelu, który pozwala opuścić kolumnę z głowicą naprawdę nisko. W ofercie Manfrotto znajdziemy doskonały statyw na każdą z tych okazji.

Najwyższej klasy modele statywów fotograficznych Manfrotto z serii MTO Carbon zaprojektowano w całości z bardzo lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Największe z nich ważąc zaledwie 3,5 Kg dysponują udźwigiem rzędu aż 18Kg!

Innym rozwiązaniem, którego pozostali producenci z całą pewnością zazdroszczą włoskiej firmie jest seria statywów fotograficznych z kolumną głowicy regulowaną ? w zależności od potrzeb ? w pionie i w poziomie. To rozwiązanie, dostępne w serii 55 CX PRO4 oprócz klasycznej regulacji wysokości kolumny pozwala zmienić jej położenie na poziome i wysunąć poza oś statywu. Jest to idealne rozwiązanie dla fotografii produktowej i makrofotografii.

Manfrotto pamięta jednak również o amatorach i fotografach poszukujących kompaktowego statywu w dobrej cenie. Z myślą o nich powstały serie MK COMPACT LT oraz COMPACT ADVANCED ? obydwie wyposażone w dedykowane głowice.

W ofercie producenta nie brakuje również statywów video o udźwigu nawet 20Kg oraz statywów oświetleniowych w najróżniejszym wydaniu: od kompaktowych statywów do lamp reporterskich, przez standardowe statywy studyjne, modele wyposażone w mechanizm korbowy, różnych rozmiarów systemy do zawieszenia teł, wysięgniki oraz boomy.

Głowice Manfrotto

Dobrej jakości głowica jest niezbędnym uzupełnieniem każdego statywu fotograficznego i statywu do filmowania czy monopodu. W ofercie Manfrotto znajdziemy kilkadziesiąt różnych głowic o rozmaitych zastosowaniach. Od najprostszych głowic 3D przez głowice kulowe aż po bardzo zaawansowane głowice olejowe czy wysoce wyspecjalizowane głowice do panoram sferycznych. W podstawowych zadaniach fotograficznych polegających na utrzymaniu aparatu w jednej płaszczyźnie podstawowa głowica 3D lub kulowa doskonale dadzą sobie radę a jeśli będą wykonane precyzyjnie i z wysokiej jakości materiałów to posłużą nam wiele lat w czasie, których możemy być spokojni o bezpieczne oparcie dla naszego aparatu fotograficznego.

Jednak w przypadku zadań bardziej skomplikowanych wymagane są niekiedy głowice o wysokiej specjalizacji. Tak jest np. w przypadku głowic panoramicznych, które pozwalają utrzymać stały kąt wobec osi ruchu panoramicznego. Tak samo złożona bywa konstrukcja głowicy video opartej na półkuli lub głowice olejowe o konstrukcji mostowej przeznaczone do montażu dużych i ciężkich kamer (np. Manfrotto 504HD)

Właśnie głowice specjalistyczne, wykonane z wysoką precyzją i z najlepszych materiałów są jednymi z najbardziej uznanych produktów Manfrotto.

Jednocześnie producent nie zapomina o kwestiach związanych z wygodą. Jednym z najciekawszych wprowadzonych przez Manfrotto rozwiązań w tej dziedzinie, jest głowica pistoletowa. Wygodny mechanizm ze spustem pozwala jednym ruchem zwalniać blokadę położenia głowicy kulowej i jednym ruchem blokować ją w dowolnie wybranej pozycji. Bez udziału pokręteł czy dodatkowych dźwigni blokujących.

Ilość dostępnych głowic i ich zróżnicowanie może wprawiać w zaskoczenie. Biuro obsługi klienta Fripers.pl zawsze służy pomocą w wyborze odpowiedniego modelu. W razie pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Sklep i punkt odbioruŁódź, Pomorska 41
PN-PT: 9-18 / SB: 10-14
ND: nieczynne
Zobacz na mapie >

Twoje konto:
Logowanie
Załóż nowe konto
Sklep fotograficzny Fripers.plFreepers Spółka Cywilna
K.Rogalski, G.Śmiechowicz, M.Wieruszewski

90-203 Łódź, ul. Pomorska 41
NIP:7251953528
Płatności:
Dostawa:

Fripers.pl korzysta z technologii opartej na wykorzystaniu plików cookie. Używamy ich w celu dostosowania witryny do potrzeb użytkowników. W każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas rozwiązań znajdziesz w polityce prywatności.

© Freepers 2013. ul. POMORSKA 41, 90-203 Lodz The pictures, charts, graphics and content shown on our website are protected by law the property of Freepers SC and its partners. Using them without authorization of the owner is prohibited.